Edukacja - Miód Pszczółkowski

Miód Pszczółkowski
Przejdź do treści

Edukacja

O nas
Warsztaty pszczelarskie w Muzeum Miodu w Pszczółkach
połączone z wizytą w pasiece naszego pszczelarza Stanisława Kota.

Pan Stanisław jest pszczelarzem, który ma nowoczesną pracownię, ostatnio wyposażył ją w urządzenia do pobierania i suszenia pyłku pszczelego.
Na zdjęciach wykonanych w piękny słoneczny dzień, widać dużo pszczół na ramkach, co świadczy o sile pszczelej rodziny.
Szkolny Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty!
W Światowy Dzień Pszczół tj. 20 maja 2020 w Szkole Podstawowej w Pszczółkach komisja miała nie lada zadanie, bowiem spośród 141 zdjęć  „Pszczoły na kwiatach” musiała wyłonić  najciekawsze w 5 kategoriach (oddziały przedszkolne, klasy I-III, IV-V, VI-VIII oraz nauczyciele). Do mnie, jako organizatorki konkursu, działającego w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Pszczoły pod lupą”  83 uczestników przesłało wspaniałe zdjęcia – pszczół na kwiatach. Dla zwycięzców przewidziano dyplomy i nagrody.  Obok prezentuję zdjęcia, które zajęły I miejsca.  Gratuluję bystrego oka!

Lidia Sochal - organizatorka konkursu
Wizyty w pasiekach pszczelarzy RKP w Pszczółkach
W szkole Podstawowej w Pszczółkach ponownie zrobiło się pszczelo i brzecząco. W placówce realizowany jest projekt edukacyjny "PSZCZOŁY POD LUPĄ" finansowany przez dwie fundacje EFC i Szkołę z klasą. Koordynatorka projektu już poprosiła pszczelarzy o wsparcie w realizacji działań. Odbędą się wizyty w miejscowych pasiekach, spotkania z pszczelrzami po to, aby dzieci poznały i zrozumiały istotę hodowli pszczół oraz wpierania działań, mających na celu dbałość o pożytki w najbliższej okolicy. Uczestnicy projektu są niezwykle pomysłowi. Sami układają pytania do pszczelarzy, wykonują podziękowania, mierzą pszczoły, projektują logo, będą badać Miód Pszczółkowski i oglądać preparaty pszczele. Z pomocą m.in. podpowiedzi od pszczelarzy posadzą i posieją rośliny miododajne.

Mariola Kupryciuk - szkolny koordynator
Wizyta w pasiece Zb. Grabowego - do pobrania
Wizyta u Krystyny i Piotra Kowalczyków - do pobrania
Ważnym elementem działań RKP w Pszczółkach jest udział członków Koła w konferencjach, szkoleniach oraz współpraca z miejscowymi instytucjami oświatowymi. Wrto podkreślić wyjątkowe obchody 60-lecia RKP zarówno w Gminnym Przedszkolu "Pszczółka Maja" oraz w Szkole Podstawowej w Pszczółkach "Dzień pszczoły i pszczelarza". Nasi członkowie uczestniczyli w następujących szkoleniach:
  1. Ogólnopolska XXX Konferencja Pszczelarzy w Częstochowie
  2. Szkolenie w Pszczółkach
  3. Szkolenie w Pelplinie
  4. Szkolenie w Lubaniu
Na zdjęciah poniżej fotorelacja ze spotkań dzieci z pszczelarzami.
Kontakt - tel. 504 924 652
Wróć do spisu treści